Poradna

Bylinková zahrádka

Málokteré rostliny přinášejí tolik radosti i útěchy jako vonné bylinky. Jsou krásné na zahradě i v květináči, pokrmy se díky nim stanou chutnější a zdravější. Přinášíme vám návod na založení bylinkové zahrádky a návod na pěstování 18 oblíbených aromatických rostlin včetně zajímavých receptů. Dozvíte se také, jak připravit bylinkový olej, likér nebo víno. 

Bezplatné sociální poradenství pro seniory

KRÁSA POMOCI nabízí seniorům bezplatné odborné sociální poradenství. Jejich služeb můžete kdykoliv využít:

NEROZUMÍTE SYSTÉMU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB A DÁVEK PRO SENIORY?

HLEDÁTE PEČOVATELKU, ASISTENTA, NEBO DOBROVOLNÍKA?

- nabízíme odborné sociální poradenství seniorům a jejich blízkým 
- na jednom místě získáte ucelené informace o dostupných sociálních službách, materiální podpoře (např. příspěvek na péči) a pomůckách, které vám usnadní život
- anonymně, bezplatně

Plníte si své sny?

Zhruba 80 % lidí si pamatuje na své dětské sny a mladistvé plány. Ty většinou zahrnují přání stát se paní doktorkou, učitelkou, policistou nebo jinou uznávanou a prospěšnou profesí. Neméně častá je také představa, že udělám něco výjimečného, ať již se to týká světového vědeckého objevu nebo napsání knihy. V dětských snech se tak často objevuje touha po uznání, ocenění a po pocitu, že jsem to dokázal. Často se objevuje také touha poznávat nové kraje, cestovat, a touha někam patřit, mít někoho blízkého.

Rozhovor s Jaroslavem Zelenkou na téma "hormeze"

Rozhlasový rozhovor s autorem knihy "Nečekaný lék" na téma hormeze. Jedná se o systém zabývající se prodloužením života a prevencí nemocí stáří. Rozhovor najdete zde.

Léčivé účinky ovoce a zeleniny

Většinu z těchto informací jsme všichni už někde četli nebo slyšeli nebo v praxí ověřili. Občas si však neškodí připomenout, jak jsou ovoce a zelenina v naší stravě nenahraditelné...

585 receptů na polévky a Zdravá kuchařka

S podzimem přicházejí ke slovu znovu polévky. Chtěli byste si obohatit sortiment svých oblíbených receptů nebo se jenom inspirovat? Máte možnost. V příloze je jich celkem 585. A navíc dostatek zdravých receptů, které určitě také přijdou vhod.

50+Aktivně

Fakta, inspirace a rady do druhé poloviny života. Vydáno RESPEKT institutem v roce 2011. Text si můžete otevřít a ztáhnout zde.

Cvičením proti bolesti

Jednotlivá cvičení na oblasti těla, které vás trápí, si můžete přehrát na videu. Návod najdete zde.

Pracovní poradna E-book

Setkáváte se ve své práci se situacemi, kdy ukončujete se zaměstnanci pracovní poměr? A víte vždycky úplně přesně, kdy ten pracovní poměr skutečně skončí? Jestli ne, nechte si zdarma zaslat naši elektronickou knihu, kde se vše podstatné dozvíte. Všechny potřebné informace najdetete zde.

Rozhovor s gerontoložkou Ivou Holmerovou

Rozhlasový rozhovor o prevenci nemocí stáří, stavu geriatrie v Čechách, nadužívání léků, důležitosti mezigeneračních vztahů, atd., najdete zde.

Stránky