Poradna

Bezplatné kariérní poradenství 50+

Nadace Krása pomoci podporuje osoby starší 50 let na trhu práce Nadace Krása pomoci již více než 11 let pomáhá seniorům žít doma a důstojně. Nově přidala ke své činnosti také projekt Zlatá práce. Cílem tohoto projektu je bezplatně pomoci lidem 50+ uplatnit se na trhu práce a bourat mýty o tom, že zaměstnanci ve vyšší věkové kategorii jsou pracovně méně schopní než generace mladší. 

Bezplatné sociální a psychologické poradenství

DOMA BEZ OBAV
Náš projekt Doma bez obav je unikátní. Nabízíme individuální přístup a odbornou pomoc ve chvíli, kdy nastal čas kvalitně zabezpečit potřeby seniorů tak, aby mohli zůstat ve svém přirozeném prostředí rodiny, domácnosti a bytu
NEROZUMÍTE SYSTÉMU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB A DÁVEK PRO SENIORY?
HLEDÁTE PEČOVATELKU, ASISTENTA, NEBO DOBROVOLNÍKA?

Bezplatné poradenství - REMEDIUM PRAHA

Ocitli jste se v těžké situaci? Nevíte si rady, nevíte na koho se obrátit? Nejste si jisti, jaká máte práva? Můžete se obrátit na Občanskou poradnu Remedium.

O chůzi a jejich léčivých účincích na lidské tělo

Léčivá chůze: Zdravý pohyb, který doslova změní váš život
Chůze je ten nejzákladnější pohyb, jaký lidé dělají. Pokud nemá někdo nějaká tělesná postižení, bereme ho jako něco zcela přirozeného.
Chůze je ten nejzákladnější pohyb, jaký lidé dělají. Pokud nemá někdo nějaká tělesná postižení, bereme ho jako něco zcela přirozeného. Jedna francouzská studie došla k závěru, že přínosem chůze bychom měli věnovat mnohem větší pozornost, jak to zatím děláme. Platí to hlavně s přibývajícím věkem.
Zdravotní přínosy chůze

Jak začít ovládat své strachy a obavy

Znáte ve svém okolí někoho, kdo naplno nevyužívá svůj potenciál? Těchto lidí je mnoho. Obvykle si řekneme, že je ten člověk příliš líný na to, aby sám se sebou něco dělal. Seberozvoj ale není nic automatického. Mnoho z nás se nehne kupředu z jednoho prostého důvodu. Je jím strach.

Léčivé účinky jídla

Většinu z těchto informací (viz soubory v příloze) jsme všichni už někde četli nebo slyšeli nebo v praxí ověřili. Proto je ze všech nabízených informací dobře přijmout to, co nám přirozeně vyhovuje...

Rady pro zdravá záda, zdravý spánek a zdravý životní styl

Souhrnné informace o páteři a centrálním nervovém systému, návod na cvik, který pomůže vaše záda narovnat návod na to,  jak si připravit podmínky pro zdravý spánek a jak si udržet pevné fyzické i psychické zdraví do pozdního věku,  najdete v přílohách.

Bylinková zahrádka

Málokteré rostliny přinášejí tolik radosti i útěchy jako vonné bylinky. Jsou krásné na zahradě i v květináči, pokrmy se díky nim stanou chutnější a zdravější. Přinášíme vám návod na založení bylinkové zahrádky a návod na pěstování 18 oblíbených aromatických rostlin včetně zajímavých receptů. Dozvíte se také, jak připravit bylinkový olej, likér nebo víno. 

Plníte si své sny?

Zhruba 80 % lidí si pamatuje na své dětské sny a mladistvé plány. Ty většinou zahrnují přání stát se paní doktorkou, učitelkou, policistou nebo jinou uznávanou a prospěšnou profesí. Neméně častá je také představa, že udělám něco výjimečného, ať již se to týká světového vědeckého objevu nebo napsání knihy. V dětských snech se tak často objevuje touha po uznání, ocenění a po pocitu, že jsem to dokázal. Často se objevuje také touha poznávat nové kraje, cestovat, a touha někam patřit, mít někoho blízkého.

Rozhovor s Jaroslavem Zelenkou na téma "hormeze"

Rozhlasový rozhovor s autorem knihy "Nečekaný lék" na téma hormeze. Jedná se o systém zabývající se prodloužením života a prevencí nemocí stáří. Rozhovor najdete zde.

Stránky