6. ročník AkSenHer zná své vítěze!

Letošní ročník AkSenHer, sportovních her pro seniory, které probíhají tradičně první neděli v září, připadly letos na 1. září. Předpověď počasí, která bývá hlavním tématem u akcí pořádaných v plenéru, byla tentokrát velice slibná. Snad až moc. Ale s dobrým pitným režimem a trochou stínu se i horko zvládlo. 
Sportovní areál Gymnázia Nad Štolou v Letenských sadech začali od deváté hodiny zaplňovat organizátoři a dobrovolníci, aby připravili vše potřebné. O půl desáté byla zahájená prezence účastníků. Zaregistrováno bylo 58 účastníků. V deset hodin byly AkSenHry 2019 oficiálně otevřeny. Nad letošními AkSenHrami převzala záštitu radní Prahy 7 pro sportovní oblast a kulturu, MgA. Hana Třeštíková.
Potěšili nás úplně nové tváře, ale velmi rádi jsme se přivítali i s našimi věrnými a už nám dobře známými účastníky AkSenHer, kteří se každý rok vrací. Ze sesterského slovenského AkSenu dorazilo družstvo z Nových Zámků a Piešťan, takže se i letos zachoval mezinárodní charakter her.
Po oficiálním otevření her, předaných informací a pronesení slibu účastníků byla jako první odstartována chůze „Nordic Walking“ na 600 m, a to ve čtyřech kategoriích: ženy/muži, pod 70 let/nad 70 let. Běžely se dvě kolá po 300 m, zvlášť ženy a zvlášť muži. Po ukončení tohoto závodu souběžně následovaly soutěže ve stolním tenisu, tenisu a seniorském pětiboji. Po loňské dobré zkušenosti se opět soutěžilo i v pétanque, tentokrát ve střelbě na tři koule ze vzdálenosti 6, 5 m.
V celém areálu nastal pohyb, soutěžící závodili, dobrovolníci zapisovali výsledky, fotografové fotili. Pohyb ustal až před obědem, který se koná tradičně v přilehlé venkovní restauraci Na Baště. Mezitím dorazili na hřiště tři hudebníci z Pražského dixielandu, kteří zpříjemňovali atmosféru v době sčítání výsledků a příprav vyhlašování vítězů závodů. Výsledky jednotlivých sportovních disciplín vyhlásila koordinátorka aktivit AkSen a vedoucí AkSenHer, Maja Mamajová. Medaile a ceny předali členové představenstva AkSen, Emília Wardrop Mamajová a Andrej Kiska.
AkSenHer 2019 se zúčastnilo celkem 57 soutěžících, 37 žen a 20 mužů. Nejstarší účastnici bylo 85 let. 
Děkujeme všem, bez kterých by letošní AkSenHry – sportovní hry pro aktivní seniory 50+ nemohly být takové, jaké byly: za záštitu a finanční podporu městské části Praha 7, Nadaci Krása pomoci, Zátiší Group s.r.o., hotelu Blu Radisson Alcron, IKEA Group, Darině Farkašové a její firmě za poskytnutí cen pro vítěze, firmám Jumex a Danone za poskytnutí občerstvení pro soutěžící. Za další pomoc a podporu dobrovolníkům vysokoškolákům Johaně, Emě, Nikole, Rosti, dále pak Lucii Kopčákové s dětmi Filipem a Barborkou, Petrovi Rudolfovi a Vandě Marušové ze Sokola Břevnov, Pavlu Šlechtovi, Jarmile Špeldové, Nadě Motyčkové za vedení prezence, Vladimíru Slivkovi za vedení soutěže v tenisu, Josefu Procházkovi za vedení soutěže v pétanque, Gymnáziu Nad Štolou za poskytnutí sportovního areálu, správci areálu panu Veverkovi za ochotu a vstřícnost, a v neposlední řadě všem aktivním seniorům, účastníkům sportovních her za jejich výborné výkony a sportovní elán.Budeme se těšit příští rok! 
Výsledky jednotlivých disciplín najdete v přiložených "pdf" souborech.         

Na fotografie z AkSenHer 2019 se podívejte v naší fotogalerii.