RKF ZVE - Výstava obrazů PROTAGONISTÉ

Datum: 
17.1.2019, 10:00 - 4.4.2019, 17:00
Kde: 
Rakouské kulturní fórum, Jungmannovo nám. 18, Praha 1
Vztah mezi jednotlivcem a davem, anonymitou a domnělou idylou – to vše jsou motivy, ve kterých Georg Loewit nalézá inspiraci. Výstava Protagonisté zahrnuje obrazy a skulptury, které se vyznačují neobvyklými perspektivami, extrémními světelnými efekty a exaktními formami.
Umělec zaměřuje svůj analytický pohled na zadní stranu jednotlivých figur a po abstrahovaném bočním pohledu modeluje naprosto hladkou přední stranu. Práce jsou v úzkém dialogu se současným obrazem společnosti, pohrávají si s momenty iritace a zkoumají postoje ve vztahu k očekávání a vizuálním zkušenostem.
Skulptury z bronzu a hliníku demonstrují transkulturní výměnu, která má být chápána jako obrovské bohatství. Totéž platí pro obrazy, které spolu se skulpturami dotvářejí koncept výstavy. Jejich motivy jsou nahlíženy z ptačí perspektivy a pomocí výrazných světelných efektů, kterými jsou vytvářeny stíny, přebírají stejnou funkci jako interface u figur.
Georg Loewit (1959, Innsbruck) vystudoval sochařství na Akademii výtvarných umění v Mnichově a výtvarnou výchovu na Univerzitě Mozarteum v Salcburku. Jeho práce jsou zastoupeny ve významných sbírkách a byly prezentovány na více než stovce národních a mezinárodních výstav. V roce 2019 se zúčastní Bienále v Benátkách.
Otevírací doba:
Vernisáž 17.1.2019 18h
Pozvánka na zahájení výstavy
do 4. 4., po–pá 10–17 h, kromě rakouských a českých svátků
Vstup volný
Kontakt
Rakouské kulturní fórum v Praze
Jungmannovo nam. 18
CZ-110 00 Praha 1 

Tel.: +420 257 090 589

E-Mail:       info@rkfpraha.cz 
Web:          www.rkfpraha.cz 
Facebook:  www.facebook.com/rkfpraha